Crypto Twitter Bullies PayPal dla jego definicji Bitcoin, Ethereum, Litecoin i BCH

PayPal próbuje zrobić Bitcoin łatwe do zrozumienia, ale Crypto Twitter poszedł berzerk po znalezieniu jego definicji dla BTC i jego 3 „alternatywy“.

Kiedy społeczność Crypto Twittera reaguje, robi to w wielkim stylu. A kiedy chłopaki z sąsiedztwa Bitcoin zjednoczyć, nie ma nic, aby zatrzymać je, zwłaszcza jeśli chodzi o krytykowanie tradycyjnych instytucji finansowych – czy są one przyjazne dla kryptońskiej czy nie.

Jeśli wydaje się to trudne do uwierzenia, zapytaj PayPal, który miał do czynienia z istotną krytyką po opublikowaniu czegoś o Bitcoin, który nie został łatwo połknięty przez społeczność Crypto Twitter.

Co PayPal zrobił
W październiku 2020 roku PayPal ogłosił swoją decyzję o umożliwieniu użytkownikom kupowania, przechowywania i sprzedaży Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin i Ethereum. Wiadomość ta została przyjęta z radością przez społeczność, zwłaszcza po tym, jak Bitcoin wystartował w związku Crypto Profit z oczekiwaniami, że PayPal może wprowadzić kryptonim do głównego nurtu.

Co więcej, PayPal przyspieszył swoje działania i zaczął wspierać wszystkich amerykańskich klientów 12 listopada 2020 roku.

Wszystko szło dobrze, a związek Crypto Twittera z PayPalem był absolutną miłością… Dopóki PayPal nie zaczął wprowadzać tej technologii do 179 milionów swoich klientów, z których znaczna większość prawdopodobnie nigdy wcześniej nie korzystała z kryptoportażu.

Oto jak PayPal wyjaśnia Bitcoin swoim użytkownikom:

„Bitcoin (BTC) wprowadził innowacje, które pokazały, że krypto może być kiedyś tak samo powszechnie używane jak gotówka i kredyt. Zapoczątkował on rewolucję, która od tego czasu zainspirowała tysiące wariacji na oryginale. Wkrótce będziesz mógł kupować prawie wszystko i wysyłać pieniądze do każdego, kto używa Bitcoinów i innych krypto walut“.

Definicje innych walut kryptograficznych są tak samo podstawowe. Podsumowując, Paypal zwraca uwagę, że Bitcoin Cash skupia się na codziennych mikropłatnościach, Ethereum pozwala użytkownikom na uruchamianie aplikacji – nie jak TikTok, ale programy zorientowane na pracę z kryptowalutami i Litecoin koncentruje się na szybkich i tanich transakcjach.

Opisują one również altcoiny jako „alternatywną wersję Bitcoina“. O Boże… Nie wiedzieli, co się stanie.

PayPal rozwściecza społeczność Bitcoinów w Crypto Twitterze.
Reakcje nie były długie w najbliższym czasie. Od emojis obrzydzenia i złości do śmiechu, obelg i gróźb; Bitcoiners upewnił się, że PayPal był świadomy ich dezaprobaty.

Dan McArdle, współzałożyciel Messari Crypto, napisał jeden z tweetów o największej liczbie interakcji. Zwrócił tylko uwagę, że definicje „mogą się przydać.“

Jeden z tweetów krytykujący sposób, w jaki Paypal zdefiniował Bitcoina. Dan McArdle powiedział, że „mogliby użyć trochę pracy“
Obrazek: Twitter
Ale jego tweet był replikowany z różnymi reakcjami, takimi jak te ze strony Melten Demirors, które potrzebowały tylko emoji, aby wyrazić swoją „miłość“. Uczucie, które podziela David Coen, autor Q/A o Bitcoinie.

– Meltem Demirors (@Melt_Dem) 13 listopada 2020 r.

Neeraj K. Agrawal, z Coincenter, również podniósł swój głos. Z jego punktu widzenia, nie tylko definicje były błędne, ale PayPal musiał wyjaśnić, co to jest twardy widelec, aby użytkownicy mogli zrozumieć pojęcie Bitcoin Cash.

Po pierwsze, myślę, że jeśli zamierzasz wymienić widelec, to powinieneś wyjaśnić, co to był za widelec. Tak, to skomplikowane, ale jest to istotny składnik zrozumienia, co to jest poza liczbami na ekranie.

– Neeraj K. Agrawal (@NeerajKA) 13 listopada 2020 r.

Inni nawet grozili, że wyjaśnienia mogą wywołać walkę prawną:

Hej @PayPal, twoje kryptońskie opisy są tak złe, że ktoś cię pozwie.

Poważnie. Jestem prawnikiem, który pracuje w krypcie. To jest okropne *niegrzeczne przeinaczenie.*

Altcoiny nie są „alternatywną wersją Bitcoina“.

Przestań gadać bzdury. https://t.co/RhX8MQgHbP

– Clint Ehrlich (@ClintEhrlich) 13 listopada 2020 r.

Zasada „KISS“: Dlaczego inni bronili wyboru słów PayPal’a dla Bitcoin’a
Ze swojej strony, inni użytkownicy nalegali, aby PayPal robił to, co należy, wyjaśniając koncepcję użytkownikom o zerowej technice – i zerowym plemieniu.

Podcaster JChains zauważył, że „normalni ludzie“ nie dbali tak naprawdę o kwestie techniczne, takie jak moc haszu czy algorytmy kryptograficzne:

Nie zgadzam się. Nie bez powodu są to bardzo proste opisy. To, czego wy, kryptońskie kujony, nie rozumiecie, to że normalnych ludzi nie obchodzą jiggawaty i haszysz ani Satoshi.

Chciałbym zobaczyć, jakie skomplikowane, niezrozumiałe bzdury sugerujecie.

– JChains (@CryptoJChains) 13 listopada 2020 r.

Inny użytkownik wyśmiewał, że wiele osób krytykowało PayPala, ponieważ jego wyjaśnienia nie były tak krzykliwe, jak oczekiwało wielu Bitcoinerów.

– Kevin Carter (@KCartero) 13 listopada 2020 r.

Diabelski adwokat: Czy PayPal zrobił to, co słuszne?
W przeciwieństwie do definicji PayPal, Square – inny przyjazny Bitcoinowi procesor płatności – przedstawia następujące wyjaśnienie:

„Bitcoin“ jest pierwszym i najbardziej znanym przykładem nowego rodzaju pieniędzy zwanych „kryptokurrency“. Tworzy on, przechowuje i przekazuje wartość za pomocą kryptograficznych równań i kodów, aby zapewnić, że transakcje mogą być zrealizowane tylko raz. Jedną z najważniejszych cech Bitcoin’a jest to, że jest on zdecentralizowany przy użyciu technologii peer-to-peer, co oznacza, że żadna pojedyncza instytucja nie może kontrolować sieci Bitcoin’a“.

Inną koncepcję Bitcoin 101 zaakceptowaną przez społeczność można znaleźć na stronie głównej Bitcoin.org:

„Bitcoin używa technologii peer-to-peer do działania bez władz centralnych lub banków; zarządzanie transakcjami i emisja Bitcoinów jest prowadzona wspólnie przez sieć. Bitcoin jest open-source; jego konstrukcja jest publiczna, nikt nie jest właścicielem lub kontroluje Bitcoin i każdy może wziąć w nim udział. Dzięki wielu unikalnym właściwościom, Bitcoin pozwala na ekscytujące wykorzystanie, które nie może być pokryte przez żaden wcześniejszy system płatności“.

Tak więc, biorąc pod uwagę te 3 koncepcje, i grając adwokata diabła, Nawet jeśli nie ma czegoś takiego jak całkowicie neutralna opinia, PayPal wybór może być bardziej atrakcyjne i łatwiejsze do zrozumienia dla 70-letniego dziadka, który nigdy nie słyszał o Bitcoin, lub gospodyni domowej, która myśli, że krypto to pieniądze dla przestępców.

Ale noboy wie. Być może inni Bitcoiners mieli rację i zadanie zostało przydzielone do jakiegoś debiutanta, aby wykonać pracę szybko i łatwo.

Ale jeśli tak było, to ten żółtodziób na pewno wiedział, jak wzbudzić kontrowersje.