Analiza cen 12/7: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, LINK, DOT, ADA, BNB, XLM

Cena Bitcoinów nadal napotyka na opór przy 19.500$, co jest sygnałem, że dalsza boczna akcja w BTC i altcoinach jest na kartach.

Ostatnie doniesienia sugerują, że amerykańscy ustawodawcy mogą ogłosić nową rundę bodźców ekonomicznych o wartości około 908 miliardów dolarów przed końcem dnia dzisiejszego. Ten drugi pakiet, jeśli zostanie ogłoszony, doda do istniejącego stosu zadłużenia i może wysłać wskaźnik dolara amerykańskiego (DXY) niższy. Indeks ten jest już notowany na najniższym poziomie od kwietnia 2018 roku.

Powolne ożywienie gospodarcze, ekspansywna polityka monetarna, zawyżona wartość akcji i ujemna rentowność obligacji to jedne z powodów, które zmusiły inwestorów do poszukiwania alternatywnych aktywów w celu zabezpieczenia swoich portfeli.

Od wielu dziesięcioleci złoto jest jednym z ulubionych bezpiecznych aktywów inwestorów. Jednak w 2020 r. kilku inwestorów instytucjonalnych zdywersyfikowało się na Bitcoin (BTC), ponieważ wierzyli, że będzie on lepszy od złota.

Inwestorzy, którzy dokonali tego wyboru, skorzystali z ostrego wiecu Bitcoinów w ciągu ostatnich kilku tygodni i wielu z nich prawdopodobnie utrzyma swoją pozycję, biorąc pod uwagę, że większość inwestorów oczekuje wzrostu ceny BTC.

Ostatnie gwiezdne wyniki Bitcoina nie są tajemnicą, a liczba inwestorów instytucjonalnych przyciągniętych do aktywów cyfrowych prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ niewielu będzie chciało pozostać w tyle w wyścigu, aby kupić deflacyjną kryptokurynę.

Henri Arslanian, Global Crypto Leader w PwC, powiedział niedawno Bloombergowi, że pewnego dnia inwestorzy będą kwestionować mądrość zarządzających funduszami, którzy zdecydowali się nie inwestować w Bitcoin.

O ile zwiększony napływ pieniądza do instytucji wydaje się być pewnikiem, o tyle pytanie, które należy zadać, brzmi: do jakiego poziomu instytucje będą nadal kupować. Nie ma dokładnej odpowiedzi na to pytanie, ale inwestorzy powinni powstrzymać się od zamiatania w FOMO i kupowania Bitcoin Profit tylko dlatego, że wszyscy inni są.

Przeanalizujmy wykresy 10 największych walut kryptograficznych, aby określić, które z nich mogą oferować lukratywne możliwości.

BTC/USD

Byki próbują napędzać Bitcoin (BTC) ponad formacją proporczyka i 19.500 dolarów oporu, ale napotykają na sztywny opór niedźwiedzi. Do tej pory opór 19.500 dolarów nadal działa jako główna blokada drogi.

Niedźwiedzie będą jednak musiały zatopić cenę poniżej 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (18.305 dolarów), aby stłumić bycze uczucia.

Jeśli cena utrzyma się poniżej 20-dniowej EMA, niektórzy krótkoterminowi traderzy z impetem mogą zrzucić swoje długie pozycje, a to może przeciągnąć cenę w dół do wsparcia w wysokości 17.200 dolarów. Przerwa poniżej tego wsparcia może spowodować spadek do 50-dniowej prostej średniej kroczącej (16.053$).

Z drugiej strony, jeśli byki nie dadzą za wiele, może to stworzyć FOMO wśród inwestorów, a to może zwiększyć dynamikę i doprowadzić do tego, że cena znajdzie się powyżej strefy oporu.

W silnym trendzie wzrostowym, ścieżka najmniejszego oporu jest do góry nogami, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej. Powyżej 20 000 dolarów para BTC/USD może wzrosnąć do 21 140 dolarów, a następnie do 23 043 dolarów.

ETH/USD

Niedźwiedzie próbowały zatopić eter (ETH) poniżej 20-dniowego EMA (559 dolarów), ale się nie powiodło. Silne odbicie 5 grudnia pokazuje, że sentyment pozostaje byczy, ponieważ handlowcy kupują na spadach do 20-dniowego EMA.

Jeśli byki mogą popchnąć cenę powyżej strefy oporu 622,807 do 635,456 dolarów, para ETH/USD zakończy wznoszący się trójkąt, który ma cel w wysokości 663,61 dolarów.

Wznoszące się średnie kroczące sugerują, że byki mają przewagę, ale względny wskaźnik siły (RSI) uformował ujemną dywergencję, co daje powody do ostrożności. Jeżeli RSI wzrośnie powyżej linii trendu spadkowego, będzie to wskazywało, że impet sprzyja bykom.

Ten widok byka zostanie unieważniony, jeżeli cena spadnie z obecnego poziomu lub oporu napowietrznego i spadnie poniżej 20-dniowego EMA. Taki ruch unieważni niedźwiedzie ustawienie i może pociągnąć parę w dół do obsługi 488,134 dolarów.

XRP/USD

XRP odbił się od 0,543$ i wzrósł powyżej linii trendu spadkowego. Jest to pozytywny znak, ponieważ sugeruje, że korekta może się skończyć. Nie oznacza to jednak, że nowy trend wzrostowy rozpocznie się natychmiast.

Niedźwiedzie raczej nie poddadzą się łatwo. Postarają się zatrzymać ruch w górę za 0,6794$. Jeśli im się to uda, para XRP/USD może pozostać w przedziale od $0,6794 do $0,543 przez kilka dni.

Następny ruch w górę może rozpocząć się po zerwaniu ceny powyżej lub poniżej zakresu. Jeśli byki mogą przesunąć cenę powyżej $0,6794, na kartach pojawi się retest o wartości $0,780574.

I odwrotnie, jeśli cena spadnie i załamie się poniżej 0,543$, sprzedaż może zintensyfikować się i obniżyć cenę do 0,4365$.

LTC/USD

Litecoin (LTC) odbił się od 20-dniowego EMA (79,79 USD) 5 grudnia, a cena wzrosła powyżej oporu ogólnego na poziomie 84,3374 USD. Jeśli byki są w stanie utrzymać altcoin powyżej tego poziomu, ruch w górę może osiągnąć 93,9282 USD.

Średnie kroczące są nachylone do góry i jeśli RSI może złamać się powyżej linii trendu spadkowego, będzie to sugerować, że byki mają przewagę.

Wręcz przeciwnie, jeśli para LTC/USD spadnie z obecnego poziomu i załamie się poniżej 20-dniowego EMA, będzie to sugerować, że inwestorzy pokrywają swoje długie pozycje na mniejszych wiecach.

Następne wsparcie na minusie to 38,2% poziom retrakcji Fibonacciego na poziomie $75,943 i jeśli ten poziom również ustąpi, para może spaść do poziomu krytycznego wsparcia na poziomie $68,9008.

BCH/USD

Byki kupują dipy do supportu za 280 dolarów, ale walczą o to, by wcisnąć cenę do 300 dolarów. To sugeruje, że kupowanie wysycha na wyższych poziomach. Niedźwiedzie będą teraz próbować zatopić Bitcoin Cash (BCH) poniżej 280 dolarów.

Jeśli im się uda, para BCH/USD może spaść do 50-dniowego SMA (270$), a następnie do $246,85. Spłaszczone średnie kroczące i RSI w pobliżu punktu środkowego sugerują, że byki tracą przyczepność.

Ten ujemny widok zostanie unieważniony, jeśli para podniesie się z bieżącego poziomu lub wsparcie $280 i będzie rajdować powyżej $300. Taki ruch będzie wskazywał, że byki wracają do akcji. Powyżej 300 $, rajd może rozszerzyć się do $320, a następnie do $338.

LINK/USD

Połączenie łańcuchowe (LINK) odbiło się od 50-dniowego SMA (12,60$) 5 grudnia, co pokazuje, że inwestorzy kupili ten dip. Bykom stawia się jednak sztywny opór w pobliżu linii trendu spadkowego.

 

Płaskie 20-dniowe EMA (13,40$) i RSI w pobliżu punktu środkowego nie wskazują na przewagę ani byków ani niedźwiedzi.
Jeśli cena spadnie z obecnego poziomu i załamie się poniżej 50-dniowego SMA, możliwy jest spadek do linii trendu wzrostowego. Jeżeli to wsparcie również pęknie, para LINK/USD może rozpocząć głębszą korektę do 10 USD.

Ten negatywny widok zostanie unieważniony, jeżeli byki będą mogły popchnąć i utrzymać cenę powyżej linii trendu spadkowego. Jeśli mogą to zrobić, para może wzrosnąć do 14,80 $.

DOT/USD

Byki starają się utrzymać Polkadota (DOT) powyżej 20-dniowego EMA (5,09$). Jednak brak silnego odbicia sugeruje brak pilnej potrzeby zakupu na tym poziomie wśród handlowców.

Jeśli cena nie nabierze rozpędu i nie zjedzie do 5,5899$, niedźwiedzie będą próbowały zatopić cenę do 50-dniowego SMA (4,67$). Takie posunięcie może utrzymać zasięg pary DOT/USD na kilka kolejnych dni.

I odwrotnie, jeśli para podniesie się z obecnego poziomu i przełamie się ponad opór ogólny, zasugeruje to ewentualny początek nowego trendu wzrostowego. Poziomy do oglądania na górze to $6.0857, a następnie $6.8619.

ADA/USD

Cardano (ADA) odbił się od 20-dniowego EMA (0,147$) 5 grudnia i wzrósł powyżej oporu 0,155$. Jednak byki walczą o utrzymanie ceny powyżej 0,155 $, co sugeruje, że niedźwiedzie sprzedają się na mniejszych rajdach.

Jeśli niedźwiedzie ponownie zatopią cenę poniżej 0,155 USD, zwiększy to możliwość przerwy poniżej 20-dniowego EMA. Takie posunięcie będzie sugerować, że byki nie kupują już na spadach, co wskazuje na zmianę nastrojów.

Poniżej 20-dniowego EMA, para ADA/USD może spaść do poziomu 50% retracement Fibonacciego (0,141$), a następnie do poziomu 61,8% retracement przy 0,1312$.

W przeciwieństwie do tego założenia, jeżeli byki będą bronić wsparcia $0,155, para ta może wzrosnąć do linii trendu spadkowego. Przerwa powyżej tego oporu może sugerować, że byki są ponownie w akcji.

BNB/USD

Moneta Binance (BNB) ześlizgnęła się poniżej średnich kroczących w dniu 04 grudnia. Byki próbowały zepchnąć cenę z powrotem powyżej średnich kroczących w ciągu ostatnich dwóch dni, ale nie były w stanie utrzymać altcoin powyżej 20-dniowego EMA (29). Sugeruje to sprzedaż przez niedźwiedzie na rajdach.

Jeśli niedźwiedzie zatopią cenę poniżej 28,6588 USD, para BNB/USD może rozpocząć swoją podróż na południe w kierunku wsparcia 25,6652 USD. Płaskie średnie kroczące i RSI bliskie 50 sugerują, że działania związane z zasięgiem mogą być kontynuowane jeszcze przez kilka dni.

Handel w pewnym zakresie może być niestabilny i bezkierunkowy. Dlatego lepiej jest cierpliwie czekać, aż cena złamie się powyżej lub poniżej przedziału i rozpocznie się trendowy ruch.

XLM/USD

Gwiezdne Lumeny (XLM) odbiły się od 20-dniowego EMA (0,159 USD) 5 grudnia, ale odbicie ponownie spadło w pobliżu linii trendu spadkowego. Sugeruje to, że niedźwiedzie sprzedają się przy każdym cofnięciu się do linii trendu spadkowego.

20-dniowy EMA jest spłaszczony, a RSI spadł poniżej 58, co sugeruje, że byki tracą przyczepność.
Jeśli niedźwiedzie zatopią cenę poniżej 20-dniowego EMA, spadek może sięgnąć 61,8% poziomu retrakcji Fibonacciego przy 0,140209 USD. Jest to ważne wsparcie do oglądania, ponieważ jeśli pęknie, panika sprzedaży może ustawić się w.

W przeciwieństwie do tego założenia, jeśli cena ponownie odbije się od 20-dniowego EMA i wzrośnie powyżej linii trendu spadkowego, para XLM/USD może wzrosnąć do 0,20 USD i skonsolidować się na kilka dni przed rozpoczęciem trendu.